Конте: На финал се класира отборът, който по-малко го заслужаваше

Треньорът на Ювентус Антонио Конте не бе никак щастлив след като отборът му не успя да се класира на толкова мечтания финал в Лига Европа. "Бианконерите" завършиха 0:0 срещу Бенфика в мача реванш от полуфинала и след загубата с 1:2 в първия мач приключват участието си в турнира. Наставникът обаче нападна лисабонския тим след мача, като заяви, че той не заслужава да играе на финала.

"Просто нищо не бе в наша полза. Жалко е, че в подобни мачове всичко излиза извън граници. Играчите на Бенфика постоянно репликираха съдията, но той им позволяваше това. Той даде шест минути допълнително време, но след като три вече не се играеше. Жалко е, защото Бенфика с два точни удара продължава на финал. Смятам, че като се гледа представянето в двете срещи, Ювентус повече заслужаваше да се класира. Смятам, че играчите се раздадоха напълно, но сезонът е доста изтощителен, защото за пръв път стигаме до финалната фаза на европейски турнир. Въпреки това футболистите не спяха да тичат до 95-ата минута, просто ни липсваше малко късмет, който да промени хода на мача. Той бе на страната на Бенфика.", заяви Конте.

"Много съм разочарован, защото в първия мач трябваше да получим дузпа и да бъде даден червен картон за удара с лакът в лицето на Киелини. Накрая на финал се класира отборът, който по-малко го заслужаваше. Погледнете статистиката. Бенфика отправи два точни удара в двата мача. Те обаче показаха, че имат доста европейски опит и с 10 човека успяха да ни спрат, но аз съм разочарован от рефера, който им позволи това", допълни наставникът.