Ракетата с ударна първа сесия срещу Хоукинс

Действащият световен шампион Рони О’Съливан има преднина от 6:2 фрейма след първата сесия на 1/2-финалния си двубой срещу Бари Хоукинс  на първенството на планетата по снукър в Шефилд. Мачът между двамата англичани е повторение на сблъсъка за титлата в ”Крусибъл” през миналия сезон, когато Ракетата триумфира с 18:12 фрейма.

38-годишният О’Съливан започна чудесно мача и след серии от 63 и 35 точки поведе с 1:0. Отговорът на четвъртия в света Хоукинс не закъсня и той записа страхотните 96 точки за 1:1. За жалост Ястреба се размина със сенчъри брейка след пропуск по последната синя топка. Третата партия бе отново за 35-годишния Хоукинс, който направи серия от 76 точки и поведе в резултата. Преди почивката Бари имаше шанс за 3:1, но неприятен кик по последната червена топка прекъсна серията му и О’Съливан изравни за 2:2.

След подновяването на играта петкратният световен шампион бе безкомпромисен. Рони спечели четири поредни партии (общо пет с последния фрейм преди почивката). Защитаващият титлата си О’Съливан направи страхотен брейк от 80 точки за 3:2, след което с две визити около зеленото сукно направи аванса си 4:2. Хоукинс стана жертва на поредния кик в тази шеста част на сеанса. Фрейм номер 7 донесе сенчъри брейк на Гения от Чигуел, след като той реализира майсторските 108 точки. Последната партия от сесията бе доста накъсана, а Ястреба сгреши непретенциозна червена за средня джоб. С най-добри серии от 24 и 27 точки О’Съливан измъкна и нея за 6:2.

Втората сесия на този двубой е в петък от 12,00 часа.