О'Съливан взе инициативата срещу Мърфи

Действащият световен шампион Рони О'Съливан започна колебливо 1/4-финалния си двубой на първенството на планетата по снукър в Шефилд срещу Шон Мърфи. Ракетата изоставаше с 0:2, но спечели шест поредни фрейма и има преднина от 6:2 части след откриващата сесия. Двубоят между двамата англичани ще продължи утре от 12,00 часа.

Мърфи, който е световен шампион от 2005 година, започна стабилно днешния сблъсък и след брейкове от 101 и 59 точки излезе напред в резултата - 2:0. Магьосника имаше реален шанс да увеличи аванса си в третата партия, когато записа срещу името си серия от 43 точки, но въпреки това О'Съливан успя да я открадне. Четвъртият фрейм бе накъсан и без особено силни точкови серии, но Ракетата все пак стигна до равенството на почивката в сесията - 2:2.

След подновяването на играта петкратният победител в "Крусибъл" засили темпото и това даде рузлтат. Ракетата записа срещу името си брейк от 72 точки за 3:2, като не даде нито точка на Мърфи в тази част. В шестия фрейм световният номер 5 можеше да стигне до равенството, но сгреши розовата топка в ключов момент. О'Съливан не сбърка при тези обстоятелства и с реализирането на розовата и черната направи аванса си 4:2. В тази партия Рони отново записа срещу името си халф-сенчъри брейк от 54 точки. До края на сесията Гения от Чигуел бе безмилостен. Той даде само 5 точки на противника си, като първо направи брейк от 94 точки за 5:2, след което сложи точката в сесията със сенчъри брейк от 136 за 6:2.

Победителят от този мач ще срещне на 1/2-финалите спечелилия сблъсъка между Бари Хоукинс и Доминик Дейл.