Челси отново превзе върха, Египетския Меси блесна (видео)

Тимът на Челси отново се изкачи на първото място в английската Висша лига, след като разби с 3:0 Стоук Сити на своя "Стамфорд Бридж". Изключително силен мач за тима на Жозе Моуриньо изнесе новата придобивка на лондончани от януарския трансферен прозорец Мохамед Салах, за когото това бе първи мач като титуляр за клуба му. Египетския Меси отбеляза първия гол за Челси, изработи дузпа, от която падна второто попадение, а след това подаде на Вилиан, за да оформи бразилецът крайното 3:0. Успехът означава, че Челси отново е на първото място с актив от 72 точки, с една повече от Ливърпул и две пред Манчестър Сити, но с изиграни повече мачове от преките конкуренти за златните медали.

Мохамед Салах откри резултата в 32-ата минута, маркирайки първия си мач като титуляр за Челси във Висшата лига с гол, който е втори на сметката му за "сините" от Лондон. "Египетския Меси" получи пас от Неманя Матич и стреля силно по земя, вратарят на гостите Асмир Бегович успя да избие топката, но само я прати под гредата си. До края на полувремето домакините успяха да реализират още един гол чрез защитника Бранислав Иванович, който обаче бе отменен заради засада.

Въпреки цели две промени в състава на гостите на почивката след нея натискът на Челси продължи и в 60-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа. Мохамед Салах бе отнесен в наказателното поле от Анди Уилкинсън и съдията Фил Дауд не се поколеба да посочи бялата точка. При изпълнението Франк Лампард не успя да преодолее Бегович, но топката се върна към него и той изпревари стража, за да я довкара за 2:0.

Класическото 3:0 направи Вилиан в 73-ата минута, получавайки пас от Салах преди с изключителен удар извън наказателното поле да преодолее Бегович. До края на мача домакините спокойно доиграха срещата със самочувствие и запазиха сили за предстоящите решителни сблъсъци в Шампионската и Висшата лига.