ПСЖ взе добър аванс срещу Челси след фантастичен гол в 93-ата минута (видео+галерия)

Френският шампион Пари Сен Жермен взе добър аванс от два гола след първия си двубой с Челси от 1/4-финалите на Шампионската лига, след като победи с 3:1 на "Парк де Пренс". Възпитаниците на Лоран Блан се възползваха от някои неточности в отбраната на лондончани и вкараха три гола в мрежата на Петер Чех чрез Езекиел Лавеци, автогол на Давид Луиш и Хавиер Пасторе. За "сините" от Лондон точен бе Еден Азар от дузпа. Единствената лоша новина за домакините в двубоя бе контузията на тяхната най-голяма звезда Златан Ибрахимович, който напусна терена около половин час преди края на двубоя заради травма в бедрото. Шведският таран разтегна мускул на десния крак при спринт и бе сменен от Лукас Моура. До края на мача обаче неговите съотборници демонстрираха, че могат да се справят и без неговата помощ и стигнаха до трети гол, дело на Хавиер Пасторе в 93-ата минута на мача. Попадението на аржентинеца бе изключително красиво, след като той премина много технично през двама футболисти на Челси и с удар в близкия ъгъл матира Чех за крайното 3:1.

Френският шампион Пари Сен Жермен Пари Сен Жермен - Челси откри резултата срещу Челси с гол на Езекиел Лавеци още в третата минута на мача. Аржентинският нападател овладя изчистена от Джон Тери топка по изключително техничен начин в наказателното поле и с удар веднага след тупването на топката на земята матира Чех за 1:0. Това бе и първото сериозно положение в мача, от което домакините веднага се възползваха. Стражът на гостите Петер Чех успя да докосне топката, но не и да предотврати влизането й в мрежата.

Този ранен гол обаче не сломи гостите, които в следващите минути изнесоха играта в половината Пари Сен Жермен - Челси на съперника и създадоха положения пред вратата на Салваторе Сиригу. В 26-ата минута техният натиск даде резултат, след като Тиаго Силва се хвърли необмислено в краката на сънародника си Оскар и по този начин направи дузпа. От бялата точка Еден Азар не сгреши и възстанови равенството.

Пет минути  преди края на първото полувреме гостите можеха да осъществят и пълен обрат в мача, след като отново голмайсторът Азар засече от въздуха центриране на Вилиан, но диагоналният му удар срещна лявата греда зад Сиригу.

В началото на второто Пари Сен Жермен - Челсиполувреме домакините бяха тези, които започнаха по-настървено и в 52-ата минута отново Езекиел Лавеци бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Блес Матюиди, но не успя да насочи топката в рамката на вратата на Петер Чех и я прати на сантиметри в аут.

След около  час игра домакините отново взеха аванс в резултата, след като бранителят на Челси Давид Луиш, който в този мач играе като дефанзивен халф, си отбеляза автогол. Бразилецът се озова на неподходящото място при опасно центриране от пряк свободен удар пред вратата на Чех и нямаше как да предотврати влизането на топката в собствената му мрежа.

В 67-атаПари Сен Жермен - Челси минута домакините останаха без голямата си звезда Златан Ибрахимович, който получи разтежение на бедрото при спринт и бе сменен от Лукас Моура, въпреки личното си желание да остане на терена. Няколко минути по-късно Марко Верати също трябваше да бъде заменен принудително заради контузия, като на негово място се появи Йоан Кабай.

В допълнителното време на редовните 90 минути Пари Сен Жермен - Челси резервата в състава на домакините Хавиер Пасторе отбеляза фантастично попадение, с което направи аванса на ПСЖ доста солиден преди гостуването на "Стамфорд Бридж". Аржентинецът премина изключително технично покрай Сесар Аспиликуета, влезе в наказателното поле на гостите и с удар по тревата изненада Петер Чех, пращайки топката по тревата в мрежата му между краката на Джон Тери.

По този начин ПСЖ взе комфортна преднина за реванша на "Стамфорд Бридж", но със сигурност хората на Специалния не са се отказали да преследват по-нататъшно участие в най-комерсиалния футболен турнир на стария континент.