Ливърпул сграбчи шанса си и излезе на върха след ново голово зрелище (видео)

Ливърпул излезе на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като тотално надигра и разгроми Тотнъм с 4:0 на "Анфийлд". Така мърсисайдци се възползваха максимално от грешната стъпка на досегашния лидер Челси, който вчера загуби от  Кристъл Палас с 0:1. След днешния успех селекцията на Брендън Роджърс е на две точки пред лондончани и на четири пред другия основен претендент за титлата - Манчестър Сити, който обаче към този момент има и два мача по-малко. Юнес Кабул си отбеляза автогол още във втората минута, а Луис Суарес (25'), Филипе Коутиньо (55') и Джордан Хендерсън (75') оформиха поредната разгромна победа на Ливърпул.

Една промяна беше направил в своя състав Брендън Роджърс, като Джо Aлън, който започна през седмицата срещу Съндърланд, остана на резервната скамейка за началото, докато Рахим Стърлинг бе титуляр.

Гилфи Сигурдсон стартира вместо Муса Дембеле за "шпорите". Емануел Адебайор не успя да се възстанови навреме и остана извън групата на Тотнъм. Ливърпул - Тотнъм

Ливърпул излезе напред още при първата си атака, когато Стърлинг и Джонсън комбинираха добре по десния фланг, бранителят центрира по земя, а Кабул засече нелепо, с пета, топката в собствената си врата.

Ливърпул продължи да действа много агресивно и в 25-ата минута Луис Суарес удвои. Току-що появилият си в игра Майкъл Доусън, заменил контузения Вертонген, сбърка в защита, Кабул не успя да поправи грешката му и топката стигна до уругваеца, който със страхотен изстрел с левия крак я прати в далечния ъгъл - 2:0.

Това бе и 29-и шампионатен гол на Суарес от началото на годината, като по този начин той подобри рекорда на Роби Фаулър за най-много попадения, реализирани от играч на мърсисайдци в Премиър лийг в рамките на един сезон - 28 от сезон 1995/96.Ливърпул - Тотнъм

Едва към края на полувремето Тотнъм заигра по-добре и в 40-ата минута Симон Миньоле трябваше да спасява удар на Солдадо. Секунди след това Суарес можеше да направи преднината на домакините класическа, след като засече с глава центриране на Стърлинг, Лорис докосна топката, тя рикошира в напречната греда, след което тупна на голлинията, но в крайна сметка не я премина и попадение нямаше. Ливърпул - Тотнъм

В 54-ата минута Хендерсън пропусна страхотна възможност, като от десетина метра стреля над вратата. Минута по-късно обаче Коутиньо покачи на 3:0, след като получи от Фланаган, напредна и с удар от около 25 метра прати топката във вратата на Лорис за трети път. В 75-ата минута Джордан Хендерсън оформи крайното 4:0 след точно изпълнен пряк свободен удар.

Така мърсисайдци постигнаха осма поредна победа и вече държат титлата в свои ръце, тъй като при шест победи в оставащите шест мача те със сигурност ще триумфират. Освен това "червените" приемат на своя "Анфийлд" и двата си големи конкурента.

Ливърпул е на първо място с актив от 71 точки - две пред Челси и четири повече от Манчестър Сити, като "гражданите" са с два мача по-малко. Селекцията на Мануел Пелегрини има и три попадения повече по отношение на головата разлика.