Десетата загуба отдалечи Лацио от Лига Европа (видео)

Елиминираният от Лудогорец Лацио допусна нова издънка в калчото, губейки с 0:2 при гостуването си на Дженоа в мач от 30-ия кръг. Десетата загуба за "орлите" ги оставя на 5 точки от място в евротурнирите. Освен това поражението е второ за сезона срещу тима от Генуа след 0:2 и на "Олимпико" през есента.

При отсъствието на контузения Мирослав Клозе днес треньорът на столичани Едоардо Рея експериментира с поставянето на халфа Стефано Маури като централен нападател. Точно ветеранът можеше да открие резултата в 16-ата минута, когато от няколко метра шутира силно над гредата. Секунди преди това и Алваро Гонсалес нямаше шанс да вкара след удар с глава. В 35-ата минута рикошет след изстрел на Балде Кейта за малко да завърши в мрежата на Албано Бисари, но бившият вратар на Лацио успя да спаси. Това обаче бяха всички по-опасни положения пред гостите. Преди техния първи шанс Дженоа пропусна да води с 2:0 още до 4-ата минута.

През второто полувреме генуезците бяха далеч по-активни и заслужено в 65-ата минута ликуваха. Джузепе Скули подаде към Алберто Джилардино, който с хубав удар матира Етрит Бериша за 1:0. Четири минути след това голмайсторът като по чудо не реализира второ попадение. Все пак в 83-ата минута резервите Густаво Кабрал и Йоанис Фетфацидис комбинираха, за да може гръцкият халф да вкара за 2:0.

В последните секунди полузащитникът на Лацио Кристиан Ледесма получи жълт картон, след което протестира и беше изгонен с директен червен картон. Дебют за гостите в този мач направи португалският нападател Елдер Пощига, който се появи в последните 20 минути.