Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Столът на Зеедорф се клати все повече (видео)

Отборите на Лацио и Милан, подобно на първия полусезон, завършиха без победител. Както и на “Сан Сиро”, така и на "Олимпико" в мач от 29-ия кръг в Серия "А" срещата завърши 1:1.

"Росонерите" поведоха в 43-ата минута, след като при опит на Кака да центрира топката рикошира в Абдулай Конко и спря в мрежата на домакините.

Секунди по-рано гол на Диего Новарети с глава бе отменен поради засада на Джузепе Биава, който се опита да играе с топката след крос на Стефан Раду. Секунди преди края на първата част Кейсуке Хонда с глава от два метра пропусна да направи 0:2.
Втората част Алваро Гонзалес с глава изравни в 61-ата минута с първия си гол за сезона, след като "орлите" започнаха да играят по-агресивно въпреки влизането на Марио Балотели на мястото на Хонда в 53-ата минута.

Десет минути преди края Балотели удари дясната греда, а преди това Джампаоло Пацини пропусна да вкара.

Андреа Кандрева беше най-опасния играч на лациалите, но в края Оджени Онази пропусна най-добрата възможност за своите.

Милан прекъсна серията си от три поредни загуби в Серия “А”, но черните облаци над Кларънс Зеедорф са надвиснали с пълна сила.

При положение, че допусне поражение през седмицата във Флоренция най-вероятно авантюрата му като треньор на “червено-черните” може да приключи след само два месеца. Както е известно, медиите на Апенините съобщиха през седмицата, че при негативни резултати в Рим и Флоренция Силвио Берлускони вече е готов да смени холандеца.

Грандът от Милано остана на 12-о място с актив от 36 точки. Лацио е седми с 42 точки на пет точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа.