Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Челси "подари" шест гола на юбиляря Венгер и направи сериозна заявка за титлата

Отборът на Челси размаза с 6:0 Арсенал в лондонското дерби между два от основните претенденти за титлата в английската Висша лига. Възпитаниците на Жозе Моуриньо направиха от "дербито за титлата" солов рецитал, след като дръпнаха с класическото 3:0 след само 17 минути игра. До края на мача "сините" довършиха своя съперник с нови три гола и по този начин вгорчиха сериозно юбилейния мач №1000 за мениджъра на Арсенал Арсен Венгер. По този начин те направиха сериозна заявка за шампионската титла на Англия, след като вече водят със седем точки пред втория в класирането. Арсенал пък се отдалечава все повече от бленуваното злато, след като за пореден път отборът допусна разгромна загуба в дерби с някой от топ 4 (след 1:5 от Ливърпул и 3:6 от Манчестър Сити)

Гостите останаха и с човек по-малко точно преди третия гол на Челси, след като Киърън Гибс бе изгонен от игра при много спорни обстоятелства. Оскар пък отбеляза още два гола - един в края на първото полувреме и още един в 66-ата минута, за да направи преднината на Челси вече пет гола. Появилият се на неговото място минута след втория му гол Мохамед Салах пък вкара шести гол, негов дебютен с екипа на Челси.
Челси разгроми Арсенал в дербито на Лондон+20
Мачът започна във вихрено темпо и в първите две минути и двата тима пропуснаха по едно чисто положение. Оливие Жиру се откъсна сам срещу вратаря и стреля по земя, но Петер Чех успя да отрази неговия удар. Само минута по-рано и домакините бяха пропуснали чрез Ето'о. Още в 5-ата минута обаче Челси започна своя голов рецитал и за около десет минути реши нещата в своя полза. В минутите на тази лудост обаче домакините трябваше да се лишат от услугите на Ето'о, който получи травма и трябваше да бъде заменен от Фернандо Торес.
Самуел Ето'о откри резултата само пет минути след началото на двубоя. Камерунецът преодоля Войчех Шчесни с перфектен удар по диагонала, след като получи топката от Андре Шюрле и преодоля технично Алекс Окслейд-Чембърлейн, за да даде аванс на "сините".

Само две минути по-късно Шюрле сам удвои аваса на своя тим, след като този път прецени да играе сам и с удар по диагонала удвои аванса на домакините. Класическото 3:0 оформи Еден Азар от дузпа, след като Алекс Окслейд-Чембърлейн игра с ръка пред голлинията. Интересен е фактът, че от игра за действието на крилото бе изгонен левият бек на гостите Киърън Гибс.
В 42-ата минута Оскар реализира и четвърти гол във вратата на безпомощния съперник на неговия тим. Домакините осъществиха поредната си добра комбинация в половината на "артилеристите", която завърши с пас на Фернандо Торес към Оскар, който от няколко метра нямаше проблеми да забие топката в мрежата зад Шчесни.
След почивката темпото на игра спадна доста, след като Челси не продължи да доминира толкова силно, колкото го правеше през първото полувреме. Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер също прибра отбора си, включвайки в игра Матийо Фламини и Карл Дженкинсън. Въпреки това "сините" реализираха и пети гол, след като Оскар с удар от границата на наказателното поле изненада Шчесни, който пък не се намеси много добре и топката се озова в мрежата му за 5:0.

В 71-ата минута заменилият именно Оскар атакуващ халф Мохамед Салах вкара първия си гол с екипа на Челси, за да направи резултата 6:0. Дошлият от Базел египетски национал бе изведен сам срещу Шчесни и нямаше никакви проблеми да вкара.