Стоук обърна Уест Хам с голове на новите си звезди (видео)

Тимът на Стоук Сити постигна важен успех с 3:1 над един от другите отбори в долната половина на таблицата в класирането на Премиър лийг Уест Хам Юнайтед. Гостите първи стигнаха до гол с попадение на рекордната си покупка Андрю Каръл още в петата минута, но възпитаниците на Марк Хюз успяха да стигнат до пълен обрат и да вземат победата.

Герои за "грънчарите" бяха новите попълнения на отбора от този сезон Питър Одемвинги и Марко Арнаутович. Дошлият през зимата Одемвинги се разписа на два пъти, след като изравни още преди почивката, а след това оформи и крайното 3:1 в 79-ата минута. Арнаутович вкара гола, с който домакините осъществиха пълен обрат, разписвайки се в 69-ата минута, а след това асистира и към Одемвинги за второто му попадение в двубоя.

С победата Стоук Сити изпревари именно Уест Хам и влезе в горната половина на таблицата, събирайки 34 точки. По този начин "грънчарите" могат да гледат значително по-спокойно на мачовете до края на сезона, тъй като по всяка вероятност няма да бъдат замесени по никакъв начин в битката за оцеляване. "Чуковете" остават на 11-а позиция с 31 т.