Лацио развали сбогуването на Рафа след драма и емоции в Неапол (галерия)

Третият тим от Серия "А", който ще играе в Шампионската лига е Лацио. Това стана ясно след победата с 4:2 над Наполи пред 55 000 на "Сан Паоло" в пряк сблъсък за третото място в последния 38-и кръг за сезон 2014/2015 година. Ювентус и Рома вече си бяха гарантирали място в ШЛ, като трябваше един от съставите на Стефано Пиоли и Рафаел Бенитес да вземе визата за плейофите на турнира.

Пред страхотна атмосфера в Неапол в последния мач на Рафаел Бенитес начело на отбора, домакините имаха нужда само от трите точки, докато гостите и при равенството оставаха на трета позиция предвид трите точки преднина.

Лацио в ШЛ, след като разплака Бенитес и Наполи насред "Сан Паоло" Римляните изиграха по-добро първо полувреме и на почивката вече бяха сигурни в успеха след преднина от две попадения - Марко Пароло (32) и Антонио Кандрева (45+1). За двамата това беше гол № 10 в първенството.

Втората част обаче бе изключително драматична. "Орлите" изиграха 8-9 минути отново по-добре, но изведнъж при добра атака Гонсало Игуаин намали в 55-ата минута. Това вдъхнови домакините, които в рамките на 60 секунди на два пъти пропуснаха да изравнят. Пароло направи задачата още по-лесно след два бързи жълти картона и оставяйки Лацио с 10 в 62-ата минута. Това можеше да струва скъпо на столичани, след като в 64-ата минута Игуаин изправи трибуните на крака след втори гол. Попадението е негово 9-то срещу "орлите" в 5 двубоя и общо 18-ото в Серия "А" за сезона, като подобри рекорда си от първия сезон - 17.

Наполи се хвърли в атака, но Фуази Гулам с още по-глупава проява в рамките на 240 секунди си изпроси два жълти картона и остави домакините също с 10.

Въпреки това играчите на Бенитес продължиха да вярват в победата и бяха на миг до пълен обрат. В 76-ата минута Кристиан Маджо си спечели доста спорна дузпа. Зад топката застана Игуаин, който стреля силно над гредата и шокира тифозите и съотборниците си.

Оставащите минути Лацио се стабилизира и не допусна чисти положения, а в 85-ата минута резервата Оджени Онази с първото си докосване вкара своя първи гол за сезона в Серия "А". Минутите до края друг играч влезнал след почивката играч - Мирослав Клозе с глава подпечата победата със своя 13-и гол за сезона и общо 42-и в калчото.

Лацио в ШЛ, след като разплака Бенитес и Наполи насред "Сан Паоло" Бенитес напусна изключително разочарован терена в Неапол без да получи мечтаните аплодисментите, след като провали и последната си цел за този сезон - класиране в ШЛ. Преди това тима отпадна в плейофа за влизане в групите на турнира, след което отпадна от Лацио на полуфинал за Купата на Италия и на полуфинал в Лига Европа от Днипро. Въпреки това до часове се очаква да стане треньор на все още актуалният европейски шампион Реал (Мадрид).

Лацио финишира с 69 точки, докато Наполи остана на пето място с 63 и ще играе в Лига Европа.