Бразилия даде само гейм на Австралия

Световният №1 в мъжкия волейбол - Бразилия, постигнаха трета поредна победа в Световната лига. Волейболистите на "Селесао", са водени от помощник-треньора Роберлей Леоналдо заради наложеното наказание от 10 мача на селекционера Бернардо Резенде, дадоха само гейм на дебютанта в първата дивизия Австралия и се наложиха у дома с 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:18) в първия мач помежду им от Група "А", игран тази вечер пред близо 5000 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Адиб Мойзеш Диб" в Сао Бернардо до Кампо. Втората среща между двата тима е в неделя (7 юни) от 16,00 часа българско време.

Както в мачовете срещу Италия миналата седмица, австралийците показаха, че са много талантливи, но в крайна сметка успяха да вземат само един гейм от значително по-опитните играчи на "Селесао". "Кенгурата" започнаха равностойно в първия гейм, но постепенно домакините взеха преднина и го спечелеха с 25:20 благодарение на силната игра на Луис Фелипе Фонтелеш - Липе. Гостите от Австралия взеха ранен аванс във втората част, но постепенно бразилците успяха да го стопят и да изравнят при 21:21 с по-добрата си игра в защита и отличните пасове на разпределителя Уилям Аржона. Все пак австралийците затвориха гейма в своя полза при 25:21 след няколко елементарни грешки на опитното либеро Серджо Сантош и резервата Уолъс Де Соуса. Следващите трети и четвърти гейм на мача се развиха по идентичен начин. Домакините от Бразилия повеждаха в началото на частите благодарие на атаките на Евандро Гера и капитана Мурило Ендрес и впоследствие ги спечелиха с убедителното 25:19 и 25:18, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за бразилския тим стана Евандро Гера с 19 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака), а Луис Фелипе Фонтелеш добави още 16 точки (1 ас и 63% ефективност в атака) за победата. За "кенгурата" Томас Едгър завърши с 14 точки.

БРАЗИЛИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:18)
БРАЗИЛИЯ: Едер Карбонера 9, Уилям Аржона 1, Мурильо Ендрес 12, Евандро Гера 19, Луис Фелипе Фонтелеш 16, Лукаш Сааткамп 5 - Серджо Сантош-либеро (Уолъс Де Соуса, Рафаел Де Оливейра, Лукаш Лох, Риад Рибейро 6)
Старши-треньор: Роберлей Леоналдо.
АВСТРАЛИЯ: Джейкъб Гаймър 10, Пол Сандърсън 3, Томас Едгър 14, Ниймая Моут 5, Самуел Уолкър 7, Григорий Сукочев 2 - Люк Пери-либеро (Бенджамин Бел, Алекзандър Уилямс 3, Нейтън Робъртс, Томас Дъглас-Пауъл 5)
Старши-треньор: Роберто Сантили.