Пеев развинти Спартак за последно и показа на Амкар какво изпуска (видео)

След осем години в Амкар Георги Пеев се сбогува с тима с гол и асистенция при престижното 3:3 като гост на гранда Спартак (Москва) в среща от последния кръг на руския шампионат. След фантастичен финален спринт отборът от Перм се спаси от изпадане, като завършва на 11-а позиция - на 2 точки над чертата, докато столичани финишират на незадоволителното за тях шесто място.

Българският халф вкара за 2:0 в 44-ата минута, а преди това изработи попадението на своя съотборник Александър Прудников в 16-ата минута, с което съставът беше повел с 1:0. Пеев беше сменен в 59-ата минута от друг наш ветеран - Захари Сираков, след което домакините успяха да изравнят след точни изстрели на Куинси Промес (65') и Вячеслав Кротов (72').

Четири минути преди края Богдан Бутков пак изведе Амкар напред, но в продължението Куинси Промес реализира още веднъж за крайното 3:3. Цяла среща записа третият българин в редиците на гостуващия отбор Петър Занев.

Пеев и Сираков напускат Амкар, тъй като им предлагат нови договори със 70-процентно намаление на заплатите. Занев обаче преподписа и остава в клуба.