Юноша на Динамо отказа московчани от Шампионската лига (видео)

Отборът на Динамо (Москва) окончателно се прости с надеждите си да се пребори за второто място в руското първенство и да се класира за квалификациите на Шампионската лига. Днес тимът на Станислав Черчесов отстъпи с 1:2 в гостуването си на Урал и два кръга преди края изостава на 8 точки от ЦСКА (Москва) и Краснодар, които ще спорят до последно за втората позиция.

Мачът се игра на стадион "Геолог" в Тюмен, а в герой за Урал се превърна нападателят Фьодор Смолов, който отбеляза победния гол в 87-ата минута. Любопитното е, че Смолов е юноша на Динамо и играе като преотстъпен в Екатеринбург именно от "бяло-сините".

Динамовци стартираха по-добре и откриха резултата в 34-ата минута, когато Балаш Джуджак ефектно пропусна топката и Роман Зобнин отбеляза първия си гол в Премиер лигата. Малко преди почивката Смолов центрира към Жерсон Азеведо, който отблизо изравни. През второто полувреме Урал повече търсеше победата и стигна до нея три минути прди края след подаване на Владимир Хозин и точен удар на Смолов.

Динамо е на 4-о място, с точка повече от Рубин на Благой Георгиев, и със сигурност ще играе в Лига Европа, а Урал заема 13-а позиция и ще се бори за ицеляването си.