Сезонът за Георги Петков приключи

Капитанът Георги Петков по всяка вероятност ще пропусне двата оставащи мача на Славия до края на сезона. Опитният вратар беше със съмнения за комоцио след удара в главата, който получи от Аймен Белаид по време на двубоя на "белите" с Левски в събота на стадион "Георги Аспарухов". На почивката на този мач Петков беше заменен принудително от Марио Кирев, след като четвърт час игра с превързана глава.

След направените прегледи стана ясно, че състоянието на Петков е стабилно, но за вратаря ще бъде по-добре да почива в оставащите седмици до края на сезона. Преди няколко седмици 39-годишният страж подписа нов договор за един сезон със Славия.

Португалецът Карлос Фонсека и Цветомир Панов също получиха удари в главите по време на победата на Славия с 3:2 над Левски, но няма да имат проблеми да играят в оставащите две срещи до края на шампионата. Столичани играят с Черно море и Хасково в последните два кръга на втората шестица в "А" група.