Попето с асистенция, Манолев с червен картон, Кубан загуби от Динамо (видео)

Българският национал Ивелин Попов се отличи с асистенция за Кубан, а Станислав Манолев беше отстранен с два жълти картона. Всичко това се случи по време на домакинската загуба на краснодарския отбор с 1:2 от Динамо (Москва) в среща от 26-ия кръг на руската Висша лига, след която жълто-зелените се смъкнаха на 9-а позиция с 32 точки. Динамо е на 4-о място с 47, колкото има и ЦСКА (М) пред тях. Начело е Зенит с 60, 11 пред втория ФК Краснодар.

Ивелин Попов игра 72 минути, като беше заменен от румънския нападател Георге Букур. В 23-ата минута Уго Алмейда откри резултата именно благодарение на чудесната игра на българина. Попов от десния фланг прати топката в далечния край на наказателното поле, португалецът пое топката и от 10 метра изпрати истински снаряд под горната греда без да остави надежди на Владимир Габулов. В 39-ата минута Ивелин отново показа качествата си, след като сам проби и стреля, а топката с мъка беше изчистена пред нахлуващ съотборник от Кубан. В средата на второто полувреме пък Габулов се наложи да показва класа. В 69-ата минута гостите изравниха с гол на Дъглас Тейшейра, който се възползва от технично подаване на Кристофър Самба, а три минути по-късно Попов беше заменен. Изваждането на българския атакуващ халф от терена предизвика истинска изненада, както у феновете, така и у журналистите на мача.

Станислав Манолев също започна като титуляр и в последната минута на първото полувреме получи жълт картон за фаул срещу Зобнин от Динамо. В 76-ата минута бразилецът Жандау си вкара автогол и обърна развоя на мача на 1:2, а в 86-ата минута Манолев вече беше отстранен от игра с втори жълт картон. Наказанието дойде заради груб удар в гръб на Юрий Жирков. Но Кубан остана с девет човека само след три минути, когато резервата Букур в гръб влезе много грубо на Ванкьор и пое пътя към съблекалнята.