Левски изравни на 1-1 победи след 3:0 над Марица във финал №2

Волейболистките на Левски надиграха като гости Марица (Пловдив) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:17) във втория мач от финалния плейоф при жените, който се игра тази вечер в залата на ПУ "Паисий Хилендарски".

Така "сините" изравниха резултатът във финалната плейофна серия на 1-1 победи. Третата решителна среща за шампионската титла между двата тима е в петък (8 май) от 17,30 часа в зала "Сиконко" в София.

Левски започна ударно срещата и поведе с 6 точки до първото техническо прекъсване - 8:2. В основата на страхотния старт за "сините" бе добре насоченият сервис, който затрудняваше максимално посрещането на домакините. Момичетата на Радослав Бакърджиев продължиха да бъдат максимално концентрирани и авансът им набъбна на 8 точки до втората техническа пауза - 16:8. До края на гейма "жълтите" се опитаха да се върнат, но волейболистките на Левски взеха гейма с 25:20.

Марица успя да стабилизира своето представяне и поведе с 2 точки до второто техническо прекъсване на втората част. "Сините" успяха да обърнат резултата и взеха аванс при 22:20, но въпреки това момичетата на Иван Петков първи стигнаха до геймбол при 24:23. Радослав Бакърджиев веднага поиска тайм-аут, а в следващите три разигравания разпределителката Петя Баракова реши да гласува доверие на Мирослава Паскова и определено не сбърка. Основната нападателка на "сините" завърши със самочувствие трите точки и Левски поведе с 2:0 след 26:24.

Волейболистките на Левски продължиха да доминират в третия гейм и oще в началото взеха преднина от 5 точки - 9:4. "Жълтите" опитаха да се върнат в мача и намалиха изоставането си само на две точки до второто техническо прекъсване - 14:16, но в минутите до края непредизвиканите грешки в тяхната игра отново взеха превез и Левски без особени проблеми спечели с категоричното 3:0 след 25:17.

Поредния си силен мач за Левски през този сезон изигра Мирослава Паскова, която бе с главна заслуга за така важния успех и бе над всички с 18 точки (2 блока и 47% ефективност в атака) за победата. От другата страна на мрежата домакините сякаш не можаха да издържат на напрежението и допуснаха много непредизвикани грешки, които ги лишиха от триумф с шампионската титла пред собствена публика. За тима на Марица три състезателки завършиха с по 10 точки - Таня Събкова, Силвана Чаушева и Ани Радичева.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 0:3 (20:25, 24:26, 17:25)
МАРИЦА: Весела Бончева 1, Силвана Чаушева 10, Таня Събкова 10, Ани Радичева 10, Милена Димова 2, Йоана Атанасова 8 - Ивелина Монова-либеро (Мария Данчева 1, Силвия Андреева, Жана Тодорова-либеро)
Старши-треньор: Иван Петков
ЛЕВСКИ: Петя Баракова 5, Мирослава Паскова 18, Кристина Якимова 2, Гергана Петрова 7, Вероника Бежандолска 10, Виктория Григорова 7 - Диана Николова-либеро (Кристиана Петрова 4)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев.

Статистика: Владимир Каракашков (скаутмен на Марица и volleyballbg.com)