Класика с мирис на финал

В Шампионската лига останаха само най-добрите. Реал Мадрид отново се превърна в кошмар за градския си съперник Атлетико и продължава защитата на трофея в опит да стане първият отбор в модерната история на турнира, който го печели в две поредни години. Съперник на кралския клуб на полуфиналите ще е Ювентус. "Старата госпожа" се превърна в хегемон в Италия, а достигането до тази фаза на Шампионската лига за първи път от 2003 година накара феновете в Торино да мечтаят за големия финал.

През уикенда Юве узакони титлата си в "Серия "А" и сега съставът на Масимилиано Алегри е готов за европйески подвизи. Насатвникът на "бианконерите" няма да може да разчита само на контузения Пол Погба, но той почти сигурно ще бъде на линия за реванша. Атаката на италианския гранд ще се води от Карлос Тевес и Алваро Мората. испанецът ще се изправи срещу клуба, от който беше привлечен.

На Реал ще липсва Карим Бензема, но пък Гарет Бейл е възстановен и се очаква да започне като титуляр за сметка на героя от четвъртфинала срещу Атлетико Хавиер Ернандес. Серхио Рамос отново ще бъде преместен в халфовата линия, редом до Иско, Хамес Родригес и Тони Кроос, а напред ще са Бейл и Кристиано Роналдо.

Ювентус има само една загуба на новия си стадион в Шампионската лига - 0:2 срещу Байерн на 1/4-финалите през 2013 година. Реал обаче не е допускал гол на чужд терен от 444 минути. За последно "белите" допуснаха гол като гост в турнира срещу Лудогорец в груповата фаза. Тогава точен беше Марселиньо.

Вероятни състави:
ЮВЕНТУС (4-3-1-2): Буфон; Лихтщайнер, Бонучи, Киелини, Евра; Видал, Пирло, Маркизио; Перейра; Тевес, Мората
Старши треньор: М. Алегри
РЕАЛ МАДРИД (4-4-2): Касийяс; Карвахал, Пепе, Варан, Марсело; Х. Родригес, С. Рамос, Кроос, Иско; Бейл, К. Роналдо
Старши треньор: К. Анчелоти

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън (Англия)
СТАДИОН: "Ювентус Стейдиъм"
НАЧАЛО: 21.45 часа