Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Скудетото отново е в ръцете на Ювентус! (видео + галерия)

Скудетото отново е в ръцете на Ювентус. "Старата госпожа" си гарантира и на теория титлата в италианското пъревнство още в 34-ия кръг. Това стана факт, след като футболистите на Масимилиано Алегри победиха с 1:0 на "Луиджи Ферарис" в Генуа тима на Сампдория. Автор на шампионското попадение стана чилийският халф Артуро Видал в 32-ата минута. Торинци вече имат 17 точки аванс пред втория в класирането Лацио и "орлите" от Рим няма как да заличат преднината на "бианконерите" в оставащите си 5 мача до края на сезона в Серия "А".

Това е четвърта поредна шампионска титла на Италия за Ювентус и общо 31-а в историята на клуба.

Сампдория пък заема пето място в класирането, но може да се прости с него след изиграването на всички срещи от кръга.

Скудетото отново е в ръцете на Ювентус

Първата интересна ситуация пред една от двете врати бе в 10-ата минута, когато намиращият се малко пред наказателното поле на торинци халф на Сампдория Педро Обианг отправи мощен изстрел, но не уцели вратата на Джанлуиджи Буфон. В 12-ата минута генуезци организираха бърза контраатака, при която Самуел Ето'о напредна в половината на гостите. Камерунският ветеран подаде на връхлитащия Луис Муриел, но колумбиецът се размина с топката пред вратата на Юве. Дори да бе отбелязан гол в тази ситуация обаче, той щеше да бъде отменен, тъй като преди това бе прозвучал съдийски сигнал.

В 25-ата минута се стигна до първата сериозна опасност за вратата на Емилиано Вивиано. Артуро Видал получи възможност да стреля от добра позиция, но шутът му по земя не затрудни стража на "моряците".

В 32-ата минута Ювентус излезе напред в резултата. Стефан Лихтщайнер центрира отдясно, Фернандо Йоренте остана под топката, но Видал с майсторски удар с глава я насочи в мрежата зад Вивиано.

Само 2 минути след гола Йоренте имаше шанс да удвои аванса на тима си в резултата, но стреля неточно с глава. Минута преди края на първата част пък футболистите на Синиша Михайлович организараха опасна атака, при която обаче Роберто Сориано не бе достатъчно прецизен и резултатът остана непроменен.

В 59-ата минута Тевес бе много близо до отбелязването на гол, но Вивиано по блестящ начин спаси удара на аржентинския нападатал на Юве. Последваха минути, в които пред играчите на Самп се откриха 2-3 добри възможности за реализиране на гол, но домакините не се възползваха от тях.

В 75-ата минута Буфон с вещина улови топката след удар на току-що влезлия на терена за Самп Алфред Дънкан, а малко след това опитният страж на Юве отново имаше работа и трябваше да избива топката.

В добавеното време пред играч на Ювентус се откри отличен шанс да сложи точка на спора, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата на домакините. Това обаче нямаше никакво значение, защото секунди по-късно прозвуча последният съдийски сигнал в двубоя на рефера Паоло Валери и в Ювентус вече могат да празнуват, след което да се концентрират изцяло върху предстоящата първа полуфинална среща от Шампионската лига с Реал Мадрид следващата седмица.