Фамозни испански голове носят убедителен успех на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски разгроми с 5:0 Хасково в последна среща от 28-ия кръг на "А" група. Мигел Бедоя (19', 67'), Божидар Краев (54'), Антонио Аниете (60') и Мики Орачев (89') отбелязаха головете. Последните две "испански" попадения в срещата бяха от много висока класа и вдигнаха на крака "сините" фенове, дошли да подкрепят любимия си отбор.

Победата на 26-кратните шампиони ги остави начело във втората шестица с три точки преднина пред следващия Черно море. През уикенда двата тима се срещат в пряк сблъсък на "Тича", а в края на месеца ще спорят и на финала за Купата на България.

Треньорът на "сините" Стойчо Стоев замени шестима от футболистите, отстранили Лудогорец след победа с 1:0 на полуфинал за националната купа. Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Аймен Белаид, Веселин Минев, Владимир Гаджев и Либан Абди останаха извън състава, а местата им заеха Пламен Илиев, Сашо Александров, Емил Нину, Мики Орачев, Стефан Велев и Луис Педро.

Столичани можеха да поведат още в 8-ата минута, когато Александров осъществи пробив отдясно и подаде в наказателното поле, топката стигна до Аниете, който падна, но успя да продължи към сънародника си Бедоя. Шутът на испанеца от чиста позиция обаче бе блокиран от защитник в червено. В 14-ата минута Нину стреля много неточно с глава след центриране на Аниете. Три минути по-късно голмайсторът на "сините" опита директен изстрел от фаул, но прати кълбото в аут.

Хасково - Левски

В 19-ата минута гостите изградиха многоходова комбинация, топката стигна до Луис Педро, който центрира в наказателното поле и Бедоя с много точен удар с глава не остави шанс на Николай Банков за 0:1. Четири минути след това испанският офанзивен футболист можеше да се разпише отново, но този път не намери очертанията на вратата.

Пореден пропуск играчите на Левски направиха в 32-ата минута, когато Луис Педро се оказа на върха на контраатака, но шутът му попадна право в тялото на Банков. Минута по-късно домакините за първи път погледнаха към вратата на Илиев, но удар на Мартин Райнов прелетя високо над гредата. В 36-ата минута и Орачев се отчете с точен изстрел, но Банков улови без проблеми. В последните секунди на първата част и другият краен бранител на столичани - Александров, можеше да се разпише, но стражът на Хасково направи поредното си спасяване.

В 52-ата минута юношата на ЦСКА Григор Долапчиев, който влезе на почивката, порпусна да изравни от отлична позиция. Таранът засече с глава центриране на Димитър Алексиев, но от вратарското поле не успя да прати кълбото в мрежата.

"Сините" реагираха много бързо и веднага си върнаха инициативата. В 54-ата минута Аниете центрира от корнер и Краев необезпокояван се разписа с глава от няколко метра. Шест минути по-късно отлично изпълнение на Аниете от свободен удар направи преднината на гостите класическа. В 64-ата минута Луис Педро се отчете с нов сериозен пропуск, останал очи в очи с Банков.

В 67-ата минута обаче нямаше какво да спаси домакините, след като Бедоя изпрати феноменален изстрел от около 25 метра и се разписа за втори път.

В следващите минути Луис Педро и резервата Борислав Цонев се отличиха с пропуски, а нов опит на Аниете за гол от фаул този път завърши с неуспех.

В 89-ата минута упоритостта на Орачев се отплати и този път негов удар се оплете в мрежата на домакините за крайното 0:5.