Пари Сен Жермен се върна на върха в Лига 1

Шампионът Пари Сен Жермен победи като гост Нант с 2:0 в мач от 35-ия кръг на френското футболно първенство. Столичани постигнаха шести пореден успех в Лига 1 и се върнаха на върха на класирането със 74 точки, с 3 точки аванс пред втория Олимпик Лион.

Възпитаниците на Лоран Блан откриха резултата още в третата минута. Удар на завърналият се в игра след наказание Златан Ибрахимович от границата на наказателното поле се спря в крака на Грегори ван дер Вийл и топката отскочи към Единсон Кавани, който отблизо я прати в мрежата. След малко повече от половин час игра Ибрахимович беше в основата и на второто попадение.

Шведският нападател изведе в чиста позиция в центъра Блес Матюиди и френсккият национал преодоля за втори път Реми Риу с удар от 15 метра. Домакините бяха близо до попадение в края на първата част, но Никола Душе спаси опасен удар с глава на Алехандро Бедоя. След почивката Нант опита да притисне съперника, но парижани умело контролираха мача. Така домакините останаха само с една победи в последните си шест мача и с 42 точки заемат 13-ото място, но само на 5 точки от зоната на изпадащите.