Лион не се отказва от титлата (видео)

Лион победи с 2:0 Евиан Тонон-Гайяр в мач от 35-ия кръг на Лига 1. Така "хлапетата" отново изместиха Пари Сен Жермен от първото място в класирането, но парижани са с мач по-малко. Домакините си свършиха работата още през първата част, а след почивката пропуснаха да направят победата още по-изразителна.

Резултатът бе открит от Кламан Грение, който демонстрира, че въпреки дългото отсъствие заради контузия, не е забравил специалитета си - головете от фаул. Халфът се разписа от пряк-свободен удар в 20-ата минута. В 38-ата Корентен Толисо бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Александре Лаказет реализира, вкарвайки 27-ия си гол за сезона.

Скоро след почивката гол на Клинтън Н'Жие бе отменен за засада. Първоначално реферът посочи центъра, но след консултация със страничния съдия попадението бе отменено. Малко по-късно Набил Фекир удари греда от фаул, а след това удар на Стед Малбранк, който влизаше във вратата бе спрян случайно от Мохамед Ятара, който се оказа на пътя на топката. В последните минути Фекир можеше да подаде на няколко пъти на свой съотборник в по-чиста позиция, но реши да действа самостоятелно и сбърка.

По този начин Лион събра 71 точки в класирането на Лига 1 - толкова, колкото има и ПСЖ. Парижани обаче утре играят с Нант и могат да си върнат лидерската позиция. Евиан пък остава в зоната на изпадащите с 37 точки.