Страхотно шоу на Ибра и Кавани в голов рецитал на "Парк де Пренс" (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен все по-близо до титлата в Лига 1 след нов разгром на "Парк де Пренс". Тимът на Лоран Блан разпиля Гингам с 6:0 в първи мач от 36-ия кръг на френския шампионат. Страхотно шоу направиха двете звезди в атака Единсон Кавани (2, 52, 70) и Златан Ибрахимович (18, 90-дузпа). Уругвайският таран вкара своя първи хеттрик в Лига 1, а Ибра се разписа два пъти, като асистира за още две попадения, изработи дузпа и подари на публиката множество класни изпълнения. Последното попадение бе дело на Максуел (56). Гостите можеха да отнесат още по-голям разгром, ако не бяха отличните спасявания на Йонас Льосл.

Така ПСЖ записа седми пореден успех в първенството и с актив от 77 точки има преднина от шест точки пред Лион два кръга преди края. Съставът на Юбер Фурние обаче има мач по-малко, като утре гостува на Каен.

Парижани отмъстиха на своя противник, който нанесе първото поражение на отбора този сезон на 18-и декември с 0:1, и записаха втори пореден разгром пред своя публика в рамките на две седмици. В по предното си домакинство столичани разбиха с 6:1 тима на Лил на 25-и април.(б.а. последва победа с 3:1 над Метц в отложен мач на 28-и април) Интересното е, че феновете на ПСЖ чакаха три години отборът да вкара шест гола в Лига 1, а сега звездите на тима го сториха за по-малко от две седмици два пъти.

Още във втората минута намиращия се в отлична форма Кавани откри след подаване на Серж Орие. Златан Ибрахичович пък удвои със своя първи гол след изтърпяното наказание от трима мача в 18-ата минута след асистенция на Марко Верати.

През втората част Ибра изведе Кавани, който направи 3:0, а минути по-късно ново отлично подаване на Ибрахимович бе засечено от Максуел с глава за 4:0. Верати асистира за втори път в мача в 70-ата минута, когато намери Кавани, а деветката на домакините вкара своя осми гол в последните пет мача от Лига 1 и общо 16-и гол в шампионата.

В последните секунди Ибрахимовеч бе съборен в наказателното поле и получи правото да изпълни дузпа. Капитанът на домакините бе точен със своя гол № 19 в първенство, № 30 за сезона и общо 106-и за ПСЖ, като остана на три попадения от голмайстор номер едно в историята на клуба Педро Паулета (109).

В следващия кръг Монпелие посреща столичани, които завършват сезона срещу Реймс пред своите тифози, които след тази вечер очакват още повече трета поредна титла.