Севиля временно измести Валенсия след 2:0 над Райо

Отборът на Севиля пречупи с 2:0 Райо Валекано в дуел от 33-ия кръг на Примера дивисион. Висенте Ибора (16) и Даниел Карисо (43) реализираха за радост на "Рамон Санчес Писхуан". Въпреки немалкото шансове гостите от "Вайекас" не стигнаха до гол. С победата севилци временно избутаха Валенсия от четвъртата позиция.

Домакините сякаш решиха спора с две попадения до почивката. В шестата минута Гаел Какута първи създаде голово положение - Серхио Рико се намеси точно. Минута по-късно Кини шутира близо до гредата отдалеч - аут. Доброто начало на "пчеличките" беше заличено от гол за андалусци в 16-ата минута. Диого Фигейраш проби по дясното крило, извади ниска топка, която Ибора засече от шест метра по диагонала - 1:0. При головата радост халфът извади фланелка с надпис "Нико", целяща морална подкрепа към тежко контузения Николас Пареха.

В 22-ата Раул Баена се отличи с важна намеса, спирайки Денис Суарес. Пет минути по-късно Тоньо изби шут на Кевин Гамейро. "Бяло-червените" на Унай Емери не се бавеха излишно с топка в краката,  предпочитайки по-вертикален футбол. В 42-ата стражът на кастилци спаси нов удар на Гамейро след хубаво подаване на Коло. В 43-ата андалусците отбелязаха за 2:0. Денис Суарес се включи силно по крилото и асистира на Карисо.

В 56-ата минута Гамейро не беше достатъчно прецизен при последния си досег с топката. Тимът на Пако Хемес настойчиво търсеше гола и го заслужаваше. В 72-ата Хосе Антонио Рейес изпусна кристален шанс след прекрасна контраакция. Минута по-късно загубена топка от Рейес отвори възможност пред Гаел Какута, който не стреля точно с глава. В 79-ата Роберто Трасорас шутира, топката се отклони и излезе в корнер много близо до гредата. В рамките на 86-ата минута южняците изпуснаха две чисти положения чрез Жерард Деулофеу и Денис Суарес. В самия край Серхио Рико спаси мрежата си и остави крайното 2:0.

Снимки: "Марка"