Валенсия разгроми Гранада и не изпуска от поглед Атлетико (видео)

Валенсия си върна четвъртото място в Примера дивисион след убедителна победа с 4:0 над Гранада. Двубоят на "Местайя" се превърна в игра на котка с мишка. Домакините решиха нещата в своя полза още до почивката с попадения на Хави Фуего и Даниел Парехо (от дузпа), а в последните минути Софиан Фегули и Алваро Негредо оформиха разгрома. По този начин "прилепите" изместиха Севиля от четвъртата позиция и отново се доближиха на 4 точки от третия Атлетико Мадрид. Гранада остана на предпоследното 19-о място и шансовете на тима за спасение стават все по-малки.

Резултата откри Хави Фуего в 26-ата минута с глава след центриране на Дани Парехо. Домакините продължиха да притискат съперника и вторият гол не закъсня. Фегули пропусна да вкара втори гол, но това направи Парехо от дузпа, отсъдена за нарушение на Диего Майнц срещу Антонио Бараган.

Най-добрият шанс за гостите пропусна Фран Рико в началото на втората част. В 85-ата минута Негредо подаде на Фегули и алжирският национал се разписа за 3:0, а след това дойде ред и на самия Негредо да покаже голмайсторския си нюх. Нападателят беше изведен на добра позиция от друга резерва - Родриго де Паул, и разстреля Роберто Фернандес.