Добруджа с трета победа за Купата на България

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха трета поредна победа във финалния турнир за Купата на България, след като в последен си мач от предварителна Група "А", на която са домакини, биха категорично Пирин (Разлог) с 3:0 (25:14, 26:24, 25:20), игран пред около 700 зрители в зала "Доброрица".

По този начин добруджанци спечелиха първото място в групата с 9 точки след 3 победи от 3 мача и без загубен гейм. На второ място завършиха Левски Боол с 6 точки, които по-рано днес надделяха над втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 гейма, с което се класираха за полуфиналите. Волейболистите на Пирин пък останаха 3-ти с 3 точки след 1 победа и 2 загуби и отпадат от турнира. Така на полуфиналите Добруджа очаква завършилия на второ място, а "сините" ще играят с победителя от предварителна Група "Б", които ще станат ясни по-късно тази вечер.

Отборът на Пирин пръв се откъсна в резултата в началото на първия гейм, но след това силна серия от сервиси на опитния Костадин Стойков даде аванс на домакините, които в последствие поведоха с 8:5 до първото техническо прекъсване. Постепенно Добруджа увеличи преднината си, а при 14:6 отборът на Пирин получи жълт картон заради протести. Комфортният аванс позволи на добруджанци да засилят риска при сервис и това даде резултат и разликата стана 23:14, след което Добруджа поведе в геймовете след 25:14.

Вторият гейм започна подобно на първия, но хубавият начален удар на играчите на Добруджа отново им помогна, за да поведат с 8:7 до първата техническа пауза. Отборът на Пирин не допусна изоставане, като в края на частта дори стигна до геймбол, но домакините се измъкнаха отново благодарение на силния си сервис и поведоха с 2:0 след 26:24. В третата част играчите на Пирин поведоха с 8:6 до първото техническо прекъсване, като по нищо не даваха признаци, че ще се отказват. Отборът на Добруджа успя да изравни и да обърне до 16:14 в своя полза. При преднина от 20:15 добричлии вече предусещаха третата си победа, която дойде след 25:20.