Левски Боол на полуфинал за Купата

Волейболистите на Левски Боол постигнаха втора победа в предварителна Група "А" на турнира за Купата на България. "Сините", които защитават трофея си от миналата година, надиграха трудно втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:22) в последния си мач, игран този следобед пред едва около стотина зрители в зала "Добротица" в Добрич.

Дори в моментите, когато допускаха сериозно изоставане в резултата, играчите на Виктория не се предаваха и оказаха максимална съпротива на "сините". Във втората част те успяха и да спечелят първия си гейм в турнира, но въпреки това Левски стигна до крайната победа с 3:1 гейма.

Така волейболистите на Левски завършиха на второ място в крайното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, след като преди малко домакините от Добруджа 07 биха категорично Пирин (Разлог) с 3:0 гейма в последната среща в групата и станаха победители. По този начин на полуфиналите момчетата на треньора Петър Шопов ще срещнат победителя, а добруджанци ще играят срещу втория от Група "А", които ще станат ясни по-късно тази вечер.

Снимка: ИЗИДА