Добруджа на крачка от полуфинал за Купата след лесно 3:0 над Виктория Волей

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) са на крачка от класиране за полуфиналите на турнира за Купата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков не оставиха никакви шансове на втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) и спечелиха с 3:0 (25:12, 25:19, 25:15) във втората си среща от предварителна Група "А", играна тази вечер пред около 1000 зрители в собствената си зала "Добротица".

Така Добруджа вече има 6 точки след 2 победи от 2 мача и се нуждае само от един спечелен гейм, за да подпечата класирането си за полуфиналите. Пловдичани пък допуснаха втора загуба и със сигурност отпадат от турнира. Утре (22 април) в последните мачове в групата Добруджа играе с Пирин (Разлог) от 17,00 часа, а преди това от 14,30 часа Виктория Волей се изправя срещу Левски Боол.

Началото бе шеметно за Добруджа, като домакините превъзхождаха във всичко съперника си и логично спечелиха първия гейм с голяма разлика - 25:12. Във втората част играчите на Виктория показаха, че могат да бъдат равностойни на съперника си, но в края на гейма Добруджа направи решителната крачка, за да поведе с 2:0 след 25:19. В третия гейм домакините взеха инициативата от самото начало и се устремиха към втората си чиста победа във финалната фаза на турнира за Купата.