Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Леванте спаси точката срещу Еспаньол

С гол на Виктор Касадесус три минути преди края Леванте стигна до 2:2 у дома срещу Еспаньол в първия мач от 32-ия кръг на Примера дивисион.

Гостите от Еспаньол откриха резултата в 18-ата минута, когато Лукас се възползва от зле избита топка от вратаря на домакините и реализира. Симао обаче изравни само три минути по-късно, след като засече с глава центриране от корнер.

Фелипе Кайседо даде отново преднина на гостите в края на първата част с хубав удар. Гостите обаче не успяха да удържа аванса и така двата тима си поделиха по точка. Леванте се измъкна от зоната на изпадащите отбори и вече има 29 точки, с една повече от Ла Коруня и Алмерия, които обаче имат мач по-малко. Еспаньол е на осмо място с 42 точки.