Ла Коруня си тръгна с ценна точка от "Аноета" в повторния дебют на Виктор Санчес (видео)

Депортиво Ла Коруня показаха характер и изтръгна равенство при гостуването си на Реал Сосиедад, след като на два пъти изоставаше в резултата. Резервата Хосе Верду - Точе се разписа с глава в 78-ата минута за крайното 2:2, което помогна на тима от Галисия да се измъкне от зоната на изпадащите. Ла Коруня събра 28 точки, колкото е активът и на Леванте и Алмерия, но има доста трудна програма в оставащите кръгове. Мачът беше повторен дебют начело на Ла Коруня за Виктор Санчес, под чието ръководство отборът спечели единствената си титла през 2000 година.

Преди почивката най-интересните моменти на "Аноета" бяха двете дузпи, отсъдени от рефера Перес Монтеро. В 32-ата минута Хосе Родригес игра с ръка в наказателното поле и Чаби Прието от бялата точка даде аванс на домакините. Малко по-късно Селсо Борхес пропусна да изравни, а в 40-ата минута и Ла Коруня получи дузпа. Херонимо Руи отрази удара на Лукас Перес, но при добавката халфът на гостите не сбърка.

Баските поведоха за втори път в 57-ата минута с много красиво попадение на Гонсало Кастро. Серхио Каналес центрира отляво и Кастро с брилянтно воле разстреля Фабрисио Агосто. Депор не се предаде и влезлият като резерва Точе вкара за 2:2 след асистенция на Ориол Риера.