Валенсия се разправи с Леванте в градското дерби (видео)

Отборът на Валенсия спечели с класическото 3:0 градското дерби с Леванте от 31-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на "Местайя" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха с попадения на Пако Алкасер в 16-ата, Софиан Фегули в 36-ата  и Алваро Негредо в 90-ата минута, като по този начин се приближиха само на точка от третото място, което в момента се заема от Атлетико (Мадрид).

Валенсия стартира ударно мача и порази вратата на съперника още в 10-ата минута, когато Алкасер прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада, каквато всъщност се оказа, че няма. Шест минути по-късно обаче отново Алкасер отбеляза гол, който този път бе зачетен. Даниел Парехо центрира от десния фланг и нападателят с глава бе точен за 1:0.

В 36-ата минута "прилепите" удвоиха преднината си. Лукас Орбан центрира в наказателното поле, където Фегули с глава успя да насочи топката в мрежата за 2:0. В тази ситуация съдията обаче отново сгреши, тъй като този път имаше засада на Орбан преди подаването за гола.

Леванте също имаше своите възможности в мача, като една от най-добрите бе в 63-ата минута, когато страхотен удар на Хосе Мари бе спасен с мъка от Диего Алвеш. Играчите на домакините пък пропуснаха няколко шанса да довършат съперика с трети гол, който в крайна сметка падна в добавеното време на мача. Тогава Алваро Негредо получи дълъг пас, овладя на гърди и с прекрасен удар от воле не остави шансове на вратаря за крайното 3:0.

Така Валенсия се поздрави с победата и вече има актив от 65 точки, като запазва 4-ото си място в класирането. Леванте пък има 28 точки и е опасно близо до изпадащите, тъй като е с еднакъв актив със заемащия 18-ата позиция Алмерия.