Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Наритаха и набиха здраво нападател на ЦСКА в Словакия (видео)

Нападателят на ЦСКА Аурелиен Йоахим няма да запомни с добро визитата на националния отбор на Люксембург в словашкия град Жилина за двубоя между двете страни от квалификациите за Евро 2016 във Франция. Таранът на "армейците" срещна сериозни трудности срещу Мартин Шкъртел и колегата му в отбраната на Словакия Ян Дурица, които го обезличиха със здрави физически сблъсъци. Освен това отборът на Йоахим загуби двубоя на "Под Дубном" с класическото 0:3 след три бързи гола на опонентите преди почивката.

По този начин домакините продължиха впечатляващия си ход в квалификациите, записвайки пета победа от пет срещи, докато Люксембург остана на последното шесто място в група "С" с едва една точка в актива си и голова разлика 3:14.

Йоахим започна мача като титуляр за националния си отбор и изигра пълни 90 минути. В 30-ата минута той стана причина за жълт картон на десния бек на домакините Петер Пекарик. На няколко пъти той се опитваше да заплаши вратата на Матуш Козачик с далечни удари, но като цяло не успя да застраши сериозно отбраната на домакините.

В същото време словаците демонстрираха завидна успеваемост пред гола в началото на мача и още с първите си два удара във вратата поведоха с 2:0. Адам Немец откри резултата след само 10 минути игра, а след пропуск на Владимир Вайс в 16-ата минута, бързоногият нападател все пак записа името си сред голмайсторите в 21-ата. Крайното 3:0 след по-малко от едно полувреме игра оформи Петер Пекарик в 39-ата минута. След почивката домакините спокойно задържаха своя аванс, за да се поздравят с изразителна победа.

СЛОВАКИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 3:0
1:0 - Немец (10)
2:0 - Вайс (21)
3:0 - Пекарик (39)