Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Словакия се наложи в съседското дерби с Чехия (видео)

Отборът на Словакия затвърди великолепните впечатления от представянето си в евроквалификациите и в контролата с Чехия. Съседското дерби в Жилина завърши с с успех за словаците с 1:0, а единственото попадение отбеляза Ондрей Дуда в 49-ата минута. 20-годишният халф се разписа за втори път с националната фланелка и донесе трета победа на Словакия от 10 мача срещу Чехия след разпадането на Чехословакия през 1993 година.

Чехите владееха по-продължително топката до почивката, но опасните положения бяха пред тяхната врата. Томаш Вацлик спаси удар с глава на Мартин Шкъртел, а малко по-късно и Петер Пекарик се размина с гола. След попадението на Дуда Чехия взе инициативата, но стигна само до една голова ситуация. В 65-ата минута Ладислав Крейчи засече с глава центриране от фланг, но Ян Муха спаси.

СЛОВАКИЯ - ЧЕХИЯ 1:0