Рулетката на дузпите прати Атлетико Мадрид на четвъртфинал (видео+галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид стана поредният четвъртфиналист в турнира на Шампионската лига. "Дюшекчиите" трябваше да минат през рулетката на дузпите, за да продължат напред. В редовното време домакините на "Висенте Калдерон" спечелиха с 1:0 срещу Байер Леверкузен с попадение на Марио Суарес в 27-ата минута и така изравниха резултата от двата мача. След продължения и дузпи обаче испанският тим успя да елиминира "аспирините". При 11-метровите удари те показаха по-силна психика се наложиха с 3:2 точни удара от бялата точка.

Срещата започна с позиционна игра и от двата отбора. Домакините бяха малко по-активни, но не можеха да стигнат до реално голово положение. За сметка на това в 16-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле пред Моя Сон Хюн-Мин опита удар от воле, но топката срещна тялото на защитник.

В 21-ата минута пък вратарят на Атлетико Мигел Анхел Моя получи контузия при една безобидна ситуация и се наложи да бъде заменен принудително, като на негово място се появи Ян Облак.

В 27-ата минута домакините успяха да открият резултат с първата си реална голова възможност. Тогава при едно центриране от фаул се стигна до разбъркване в пеналта и топката се озова в Марио Суарес, който отправи удар и след рикошет в защитник кълбото се озова в мрежата за 1:0.

Този гол като че ли допълнително вдъхнови "дюшекчиите" и само няколко минути по-късно те бяха близо до удвояване на преднината си. Марио Манджукич бе изведен прекрасно в наказателното поле, но в последния момент бранител на Байер с великолепен шпагат успя да избие топката от краката му. В 38-ата минута пък шанс да стреля от дистанция се откри пред Марио Суарес, но ударът му премина над вратата.

В самия край на полувремето и Леверкузен имаше една нелоша възможност. Сон пусна пас за Вендел, който от аутлинията центрира остро във вратарското поле, но там защитата на Атлетико се справи и успя да изчисти преди играч на гостите да засече кълбото в мрежата.

Атлетико продължи да бъде по-активен и в началото на второто полувреме, но отново липсваше завършващият удар. Гостите пък разчитаха на контраатаки и в 57-ата минута Карим Белараби стреля от далеч, но прекалено слабо, за да затрудни Облак.

Домакините обаче с всяка минута увеличаваха натиска и в 69-ата Антоан Гризман центрира чудесно за Арда Туран, който стреля от воле, но доста неточно. Минута по-късно Коке центрира коварно от фаул и Раул Гарсия се размина с топката, която след това мина на сантиметри от гредата. В 80-ата минута отново Туран бе изведен на добра позиция в пеналта, но ударът му бе спасен от Бернд Лено.

В крайна сметка редовното време завърши бе повече голове и се наложи да се изиграят и продължения. В тях гостите започнаха по-добре и първи стигнаха до голова опасност като Щефан Кислинг бе изведен на скорост и отправи удар, но слабо и без да затрудни вратаря. В 106-ата минута пък Лено бе поставен под напрежение след опасен удар на Раул Гарсия, но вратарят отново бе блестящ и спаси. В 110-ата минута пък Симон Ролфес опита да изненада Облак с далечен, който мина доста близо до вратата. В 116-ата минута дойде ред на Торес да покаже класа и да стреля с глава след чудесен плонж, но отново в ръцета на вратаря.

Двата тима обаче така и не успяха да се надиграят и след допълнителните 30 минути и дойде ред на дузпите да решат победителя. Там и съперниците започнаха нервно и пропуски направиха Раул Гарсия и Чахланоолу. След това Гризман бе точен, но същото направи и Ролфес. Марио Суарес също вкара за домакините, а Топрак пропусна за гостите. След това обаче и Коке не успя да отбележи, а Кастро вкара за германския тим и направи резултата 2:2. При решителните пети дузпи Фернандо Торес бе безпощаден за 3:2, докато Щефан Кийслинг прати кълбото над вратата и така победата отиде на сметката на Атлетико, който продължава похода си напред в турнира.