Бдин (Видин) подчини Павликени, Спартак Пл вкара шест на Ювентус - резултатите от "В" група

Отборът на Бдин победи с 3:1 като гост Павликени в среща от 14-ия кръг на Северозападната В група. Двубоят се игра на изключетелно тежък терен в Лесичери. Видинчани имаха преимущество през целия мач и можеха да бият по-убедително. Тон за победата даде Борислав Боянов с отлично изпълнен фаул в 37-ата минута. Въпреки тоталното надмощие на гостите до почивката нов гол не падна. Всичко приключи в 52-ата минута, когато Цветомир Тодоров засече центриране на съотборник за 2:0. В следващите минути бдинци сами си създадоха напрежение. Вратарят им Христо Матев бе разконцетриран в 65-ата минута, когато Димитър Димитров от домакините изрита от далече топката и хлъзгайки се в калта тя спря в мрежата за 2:1. Веднага след подновяване на играта от центъра Денис Николов оформи крайното 3:1. Малко след това резервата Цветелин Анжелов се измъкна сам срещу вратаря на Павликени и бе грубо фаулиран. Калоянов изпълни отсъдената дузпа, но стражът на домакините спаси. Павликени доигра последните 8 минути в 10 футболисти, заради отстраняването на Илиян Илиев, който извърши груб фаул в центъра на терена.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XIV кръг

Янтра (Габрово) - Етър (Велико Търново)   1:4
0:1-Писарев-58 мин, 1:1-Стоев-70 мин. /автогол/, 1:2-Петков-78 мин, 1:4-Аладжов-80, 90 мин..
Ботев (Луковит) - Партизан (Червен бряг)   3:1
1:0-Младенов-30 мин, 2:0-Тонев-47 мин, 3:0-Русев-76 мин, 3:1-Росинов-86 мин..
Павликени (Павликени) - Бдин 1923 (Видин)   1:3
0:1-Боянов-37 мин, 0:2-Цветомир Тодоров-52 мин, 1:2-Димитров-65 мин, 1:3-Николов-66 мин..
Ювентус (Малчика) - Спартак (Плевен)   1:6
0:2-Шопов-24, 27 мин, 0:4-Любомир Тадоров-37, 50 мин, 0:5-Кирев-55 мин, 1:5-Антонов-72 мин, 1:6-Антони Иванов-81 мин..

12 – Пламен Кожухаров – Янтра (Габрово);
11 – Любомир Тодоров – Спартак (Плевен); …

14. Ситомир (Никопол)                     1   1   12      12:47      4

Видима-Раковски (Севлиево) се отказва от по-нататъшно участие по финансови причини. Резултатите му до момента се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.