Евертън съвсем го закъса

Евертън може и да е единственият английски представител, който продължава в Лига Европа, но във Висшата лига представянето на отбора е повече от разочароващо. Днес "карамелите" отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Стоук Сити и вече в пет поредни мача не познават вкуса на победата.

Тимът на Роберто Мартинес остана на 14-о място във временното класиране, като е само на 6 точки над зоната на изпадащите. В същото време Стоук за първи път записа три последователни успеха под ръководството на Марк Хюз и се изкачи на 8-о място в таблицата.

"Грънчарите" не бяха постигали дубъл над Евертън от 1967 година, но сложиха край на негативната традиция срещу този съперник след попадения на Виктор Моузес и Маме Бирам Диуф във всяко от полувремената.

Началото беше равностойно и с шансове и за двата тима, но постепенно домакините поеха контрола над мача и в 32-ата минута откриха резултата след центриране на Фил Бардсли и точен удар с глава на Моузес.

След почивката "карамелите" се опитаха да отвърнат, но надеждите им бяха попарени в 84-ата минута с осмия гол за сезона на резервата Бирам Диуф. Той беше на точното място след удар в гредата на Марко Арнаутович и не остави шансове на Тим Хауърд.

След днешния успех Стоук Сити няма загуба в 20 поредни мача, в които открива резултата.