Атлетик удари Селта като гост

Атлетик Билбао победи с 2:1 като гост Селта в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион и излезе на 8-о място във временното класиране с 36 точки. Тимът от Виго пък остана 10-и с 32.

Гостите излязоха напред в резултата чрез Ариц Адурис, който откри от дузпа в 17-ата минута на срещата, а Микел Сан Хосе удвои преднината на гостите с попадение в 32-ата минута. Домакините съумяха да се върнат в мача с гол на Хоакин Ларивей в 64-ата минута. Пет минути преди края Сан Хосе беше изгонен за втори жълт картон, но баските умело опазиха резултата с човек по-малко и се поздравиха с четвъртата си поредна победа в Примера.