Първа победа у дома за Джон Карвър и завръщане на боеца Хонас (видео)

Тимът на Нюкасъл постигна първа домакинска победа под ръководството на новия си мениджър Джон Карвър, след като се наложи с 1:0 над Астън Вила на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение в мача отбеляза Папис Демба Сисе в 37-ата минута на срещата. Тогава той преодоля Брад Гузан с удар по тревата след центриране на Дарил Янмаат, отбелязвайки 11-ия си гол от началото на сезона. Айосе Перес удари гредата зад Гузан през втората част, а Том Клевърли изпусна най-чистото положение за гостите, след като прати удара си в ръцете на Тим Крул.

Новият мениджър на Астън Вила Тим Шърууд все още не е спечелил нито една точка начело на отбора, след като пое властта на "Вила Парк" от Пол Ламбърт. Отборът му е предпоследен в класирането на Висшата лига с 22 точки, като може да изостане на три от спасителните места при негативно развитие на останалите мачове в кръга.

Днешната среща ще бъде запомнена и със завръщането на преборилия рак на тестисите халф на Нюкасъл Хонас Гутиерес. Аржентинецът, който не бе играл за "свраките" от април 2014 година, когато му бе открита коварната болест, попадна в групата на своя тим за мача, но не се появи в игра от резервната скамейка.