Аутсайдер шокира Челси на "Стамфорд Бридж" (видео)

Водачът във Висшата лига Челси сензационно не можа да победи намиращия се в зоната на изпадащите Бърнли на "Стамфорд Бридж". Срещата завърши 1:1, като по този начин "сините" от Лондон пропуснаха да увеличат на 10 точки преднината си пред шампиона Манчестър Сити, който тази вечер приема Нюкасъл.

Бранислав Иванович даде ранен аванс на домакините след перфектен пас на Еден Азар, а Диего Коща направи няколко невероятни пропуска пред вратата на Бърнли. В 70-ата минута Неманя Матич получи директен червен картон и остави Челси с човек по-малко. Така се стигна до 81-ата минута, когато Киърън Трипиър центрира от корнер и Бен Мий с глава направи безпомощен Тибо Куртоа.

През седмицата Челси постигна удобно равенство като гост на Пари Сен Жермен (1:1) в осминафиналите на Шампионската лига. Днес Жозе Моуриньо направи 4 промени в състава си в сравнение с двубоя на "Парк де Пренс". В защитата Кюрт Зума и Филипе Луиш започнаха вместо Гари Кейхил и Сесар Аспиликуета, а титулярни места получиха и Хуан

Куадрадо и Оскар, които бяха предпочетени пред Рамиреш и Вилиан. Диего Коща се завърна след изтърпяно наказание от 3 мача във Висшата лига и поведе атаката на лондончани.

Бърнли нямаше официален мач в последните 10 дни, а мениджърът на тима Шон Дайк заложи на същия състав, който стартира и при загубата с 1:3 от Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". В предни позиции за гостите беше звездата на отбора Дани Ингс, а от втора позиция го подкрепяше Ашли Барнс.

Първата голова ситуация дойде в 5-ата минута след чудесно центриране на Филипе Луиш и удар с глава на Куадрадо, който обаче беше спасен от Том Хийтън. Гостите отвърнаха с хубав изстрел на Барнс, но топката попадна право в ръцете на Куртоа.

В 14-ата минута Азар навърза няколко бранители в наказателното поле и намери свободния Иванович, който с лекота вкрара 30-ия си гол за Челси и втори в рамките на няколко дни, след като се разписа и срещу ПСЖ. Още в следващата атака на домакините Азар можеше да направи 2:0, но Хийтън изби.

Бърнли се опитваше да атакува при всяка възможност. На няколко пъти до почивката гостите сътвориха хубави комбинации по десния фланг, но последвалите центрирания бяха неточни. В 32-ата минута Иванович отново попадна в центъра на събитията. Удар на сърбина срещна ръката на Майкъл Кайтли, но реферът Мартин Аткинсън изненадващо не посочи бялата точка. Съдията още веднъж си навлече гнева на феновете на Челси, като отново не даде дузпа за тима на Моуриньо, този път за изблъскване на Диего Коща от страна на Джейсън Шакел.

В началото на втората част лошо отбита топка стигна до Ашли Барнс, който нанесе мощен изстрел, но Куртоа се намеси решително.  Веднага след това опасно центриране от корнер изненада защитата на Бърнли и Неманя Матич можеше да направи 2:0, но пропусна. Същото направи и Коща малко по-късно, когато стреля в ръцете на Хийтън. В 58-ата минута отново бразилецът с испански паспорт беше близо до гола, но стреля в аут.

Челси така и не успяваше да вкара втори гол, който да успокои тима, а в 70-ата минута остана и с човек по-малко. Матич беше фаулиран грубо от Барнс, след което не сдържа нервите си и блъсна футболиста на Бърнли. Мартин Аткинсън веднага посочи на сърбина пътя към съблекалните. Моуриньо веднага извади Оскар и пусна Рамиреш, който с хубав далечен изстрел можеше да вкара един от най-красивите голове в кариерата си.

В 80-ата минута Барнс стреля коварно, но Куртоа отново внимаваше. Само минута по-късно гостите се добраха до ъглов удар и след неговото изпълнение оставеният непокрит Бен Мий с глава изненада Куртоа - 1:1. Челси имаше малко време, в което да реагира, но все пак пред домакините се откри добър шанс да грабнат победата. Това стана малко преди края на редовното време, но Сеск Фабрегас прати топката в аут.

Въпреки престижното равенство на "Стамфорд Бридж" Бърнли остана в зоната на изпадащите. Тимът от "Търф Мур" има 22 точки, колкото е активът и на Куинс Парк Рейнджърс и Астън Вила.