Хофенхайм не допусна грешка в Аален (видео)

Елитният Хофенхайм стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на Германия след очаквана победа при гостуването на втородивизионния Аален. Отборът на Маркус Гисдол се наложи с 2:0 и вече мисли за следващия си съперник, който ще бъде определен с жребий след изиграването на останалите седем осминафинала. Еуген Полански откри след 16 минути игра, възползвайки се от щастлив рикошет във футболист на домакините. Роберто Фирмино реши всичко в 56-ата минута, когато беше точен за 2:0 от положение, за което играчите на Аален претендираха, че е засада.

Домакините са предпоследни в класирането на Втора Бундеслига и са далеч от класата на Хофе, но независимо от това се хвърлиха здраво в двубоя и имаха няколко положения. В предишния кръг те вече бяха взели скалпа на друг от участниците в Първа Бундеслига - Хановер 96, но тази вечер приключиха участието си в надпреварата.