Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Брюж натупа Олборг в Дания (видео)

Отборът на Брюж записа солидна победа с 3:1 в гостуването си на Олборг в Дания в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа. Така белгийският тим е много близо до класиране напред в турнира и едва ли ще има проблем да довърши започнатото в реванша на свой терен.

Гостите набързо взеха преднина от два гола. В 25-ата минута Олуаре получи чудесно центриране в наказателното поле, надскочи вратаря и заби кълбото в мрежата за 0:1. Само четири минути по-късно Рафаелов с прекрасен изстрел от около 25 метра не остави никакви шансове на стража на съперника за 0:2.

През втората част ситуацията стана още по-неприятна за домакините, като Петерсен си отбеляза автогол в опит да изчисти едно центриране в пеналта - 0:3. Олборг все пак успя да запази поне някаква надежда за реванша, като намали резултата от дузпа, реализирана от Хелениус в 71-ата минута за крайното 1:3.