Селта попари "Аноета" в края

С гол на Нолито 5 минути преди края Селта стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Реал Сосиедад. Домакините бяха по-добрият отбор на терена и откриха резултата още в началото с попадение на Иманол Агирече, но не можаха да зарадват публиката на "Аноета" с победа.

Агирече се разписа в 8-ата минута след асистенция на Чаби Прието. Преди почивката съперниците играха много открито и направиха доста пропуски, най-сериозният от които беше на острието на гостите Сантиаго Мина. Густаво кабрал също можеше да изравни, но ударът му с глава излезе в аут.

През втората част Реал Сосиедад започна да действа прекалено предпазливо и удържаше преднината си до 85-ата минута, когато Нолито от малък ъгъл съумя да донесе равенството на гостите от Виго.

В класирането Селта е на 10-о място с 25 точки, а баските са 12-и с 23. В следващия кръг тимът на Дейвид Мойс гостува на Алмерия.