Домо не спира да бележи, Левски завърши лагера с голово шоу (видео)

Отборът на Левски завърши подготвителния си лагер в Турция с голово шоу срещу Карпати Лвов в Белек. "Сините" изпуснаха да победят предпоследния в Украйна, след като допуснаха нови сериозни грешки в защита. Последната от тях бе в 88-ата минута, която оформи крайния резултат. Преди това последното ново попълнение на "сините" Либан Абди вкара първия си гол за тима в 34-ата минута. Лявото крило засече от въздуха центриране отдясно на Божидар Краев и прати топката в далечния ъгъл. Само пет минути по-късно украинците изравниха чрез Андрий Хиченко. Още пет след това Швед даде преднина на Карпати. Валери Домовчийски с красив гол от въздуха изравни в 65-ата минута след нова асистенция на Краев. Отново Домо в 86-ата покачи на 3:2 със своя 10-и гол тази зима и седми в Турция, но само 120 секунди по-късно Швед възстанови равенството.

Така столичани завършиха контролите си с пето равенство от осем мача в Анталия и само с една победа с 3:0 над Карабах. Другият успех на 26-кратните шампиони под ръководството на Стойчо Стоев бе срещу Вихрен (Сандански). "Сините" записаха също така и една загуба, а контролата им с арменския Улисес бе прекратена поради масов бой.

Наставникът Стоев заложи на най-доброто, с което разполага в момента, като в състава бяха направени три промени от мача с Петролул (Плоещ). Боян Йоргачевич, Веселин Минев и Божидар Краев замениха  Пламен Илиев, Аймен Белаид и Луис Педро. Последното на този етап ново попълнение Либан Абди пак действа на лявото крило. Испанският нападател Антонио Аниете се завърна през втората част, след като пропусна близо две седмици от тренировките поради травма.

Още в самото начало Абди можеше да открие, но останал очи в очи с Пидкивка пропусна. В 24-ата минута невероятен пропуск на Валери Домовчийски лиши "сините" от гол. Нападателят остана на три метра от вратата с един защитник на голлинията, но стреля в него. Топката попадна в Бедоя, който я прати в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

След хубава атака отдясно Краев центрира и Абди на задната греда вкара своя първи гол в 34-ата минута. Последва добра атака на столичани, която бе пропусната.

В 39-ата минута Хитченко изравни. Капитанът на Карпати се възползва от лошо избита от Йоргачевич топка след изстрел от фаул и от няколко метра бе точен.

Пет минути по-късно бърза контраатака на укранците и колективна грешка в защитата доведе до нов гол в синята врата. Точен този път бе Швед, който бе изведен добре от Карноза.

Втората част започна с два сериозни пропуска на Абди, който бе доста активен отляво. Тимът от Украйна отбеляза трети гол, отменен поради засада. Валери Домовчийски в 65-ата минута изравни със странична ножица от 11 метра, след като бе намерен отлично от Божидар Краев.

Левски натисна да търси победата, а Абди при един от поредните си пробиви бе изритан, но не падна за дузпа и получи нов удар в крака, този път от вратаря. Поради тази причина напусна терена принудително, а на негово място влезе Луис Педро в 71-ата минута.

В 86-ата минута Домовчийски изведе "сините" напред с 10-ия си гол в зимната подготовка. Аниете подаде с пета на Педро, който проби отляво и подаде на Домовчийски и той от 10 метра с десния крак донесе пълен обрат. Две минути след това обаче Швед се възползва от грешка в отбраната при центриране на корнер и фиксира крайното 3:3.

Така Левски остана без успех в шести пореден мач преди официалните мачове с Хасково за Купата на България и "А" група.

Стоев може да бъде доволен от раздаването на своите играчи, както и от хубавите неща в атака, но в защита и на вратарския пост продължават да се допускат леки голове.

3:3 Швед (88)

Левски (4-1-4-1): Боян Йоргачевич, Роман Прохазка (63-Сашо Александров), Емил Нину, Борислав Стойчев, Веселин Минев (80-Мики Орачев), Владимир Гаджев (68-Антонио Аниете), Стефан Велев, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Либан Абди (71-Луис Педро), Валери Домовчийски

Резерви: Пламен Илиев, Аймен Белаид, Галин Ташев, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Илия Димитров

Карпати: 1. Роман Пидкивка, 20. Иван Лобай, 5. Андрий Хиченко, 32. Игор Пластун, 94. Денис Мирошниченко, 52. Дмитро Клотс, 22. Амброзий Чачуа, 35. Мариан Швед, 9. Денис Кожанов, 10. Артур Карноза, 27. Вадим Страшкевич

Резерви: 23. Роман Мисак, 26. Артур Ковотресов

ВСИЧКИ КОНТРОЛНИ МАЧОВЕ НА ЛЕВСКИ ОТ НАЧАЛОТО НА ГОДИНАТА

16.01 - 13:30 ч. Левски - Вихрен 8:0 ВИДЕО
21.01 - 15:30 ч. Левски - Ворскла Полтава 1:1 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
24.01 - 15:00 ч. Левски - Карабах (Азербайджан) 3:0 ВИДЕО
28.01 - 17:30 ч. Левски - Милсами (Молдова) 0:0 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
03.02 - 17:30 ч. Левски - Улисес (Армения) 1:2 (прекратен) ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
05.02 - 17:00 ч. Левски - Лех Познан (Полша) 2:2 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
07.02 - 15:30 ч. Левски - Спартак Миява (Словакия) 0:1 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
10.02 - 17:30 ч. Левски - Петролул (Румъния) 1:1 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
12.02 - 17:10 ч. Левски - Карпати Лвов (Украйна) 3:3 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)