Майнц започна пролетния дял с гръм и трясък (видео)

Отборът на Майнц 05 започна пролетния полусезон в германската Бундеслига по мечтан начин. Без Тодор Неделев в състава си Майнц разгроми с 5:0 гостуващия Падерборн 07 в 18-ия кръг.

Автор на първите два гола за домакините отбеляза Юнус Мали, като и двете попадения той реализира след асистенции на Пабло де Бласис. В 6-ата минута Мали изведе Майнц напред с удар с левия крак, след като получи топката в наказателното поле. Минута след паузата Мали бе точен за 2:0, като пак стреля с левия крак, но този път от воле. В 69-ата минута Мали и Де Бласис си размениха ролите и този път аржентинецът се разписа след асистенция на офанзивния халф. Това обаче не бе всичко и резервата Сами Алагуи направи резултата 4:0 в 83-ата минута с глава, а младият полузащитник Йоханес Гайс оформи гръмката победа на тима си от дузпа в 87-ата минута.

Майнц заема 11-о място в класирането с 21 точки, а Падерборн е 12-и с 19 и е на 2 точки от зоната на изпадащите. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 45 пред Волфсбург с 37.