Волейболистките на Левски с 12-а победа в първенството

Волейболистките на Левски победиха като домакини Казанлък Волей с 3:0 (25:18, 25:18, 25:22) в мач от 13-ия кръг на женското първенство към НВЛ на България, игран в столичната зала "Христо Ботев".

С този успех "сините" записаха 12-а победа в шампионата, като с 1 загуба и 36 точки продължават убедително да заемат първо място във временното класиране. За "розите" това пък бе 7-а загуба, като 5 победи, 15 точки и мач по-малко, поради отложена среща, заемат 4-а позиция в таблицата.

"Сините" доминираха почти през цялото време, като диктуваха играта в първия и третия гейм, а на второто техническо прекъсване водеха с 16:10 и в двете части. Гостенките от Казанлък показаха, че имат възможности да бъдат истински опонент във втората част, когато взеха инициативата и поведоха на Левски с 10:6. Левскарките, обаче, не допуснаха изненади, стабилизираха играта си и изравниха при 12:12. Основа на обрата бе силният сервис, като разпределителката Петя Баракова застана на крайната линия и направи серия от 7 последователни начални удара. След добрия сервис нейните съотборнички пък направиха точкова серия, с която Левски поведе с 19:12. Проблемите на Казанлък в посрещане се запазиха през целия мач, а "сините" затвориха мача с 3:0.