Мъри отнесе още един съперник и си гарантира среща с Григор (видео)

Олимпийският шампион и носител на 2 титли от "Големия шлем" Анди Мъри е следващото препятствие пред най-добрия български тенисист Григор Димитров на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под номер 6 в схемата шотландец не загуби сет и в третия си мач, след като надигра с 6:1, 6:1, 7:5 португалеца Жоао Соуза. В първите два сета Мъри бе безпощаден към съперника си, като му даде по един гейм във всеки от тях и едва в третата част португалецът оказа по-сериозна съпротива на 27-годишния британец. Мъри обаче реализира пробив в 12-ия гейм, с който сложи точка на спора и си осигуря среща с Григор.

Мъри направи 9 аса срещу нито един на Соуза, а двамата тенисисти допуснаха по 3 двойни грешки. Мъри записа 39 уинъра, а Соуза - 17. Трикратният финалист в Мелбърн направи 29 непредизвикани грешки срещу 24 за португалеца. Мъри допусна един пробив, но цели 7 пъти спечели подаването на противника си и след 2 часа и 6 минути се поздрави с победата.

Мъри и Димитров са играли 6 пъти помежду си, като шотландецъат има 4 победи. Мъри спечели и последния двубой на двамата - 6:3, 6:3 на 1/8-финалите на "Мастърса" в Париж в края на миналия сезон. Димитров обаче надигра Мъри с впечатляващия резултат 6:1, 7:6 (4), 6:2 на 1/4-финалите на "Уимбълдън" в единствения им до момента сблъсък в турнирите от "Големия шлем".

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА НА ГРИГОР ВИЖТЕ ТУК!