Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

112-ият в света измъчи Надал в петсетов трилър

Шампионът от 2009 година Рафаел Надал преодоля много трудно втория кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под номер 3 испанец надделя над 112-ия в световната ранглиста американски квалификант Тим Смичек с 6:2, 3:6, 6:7 (2), 6:3, 7:5. Двубоят продължи 4 часа и 12 минути.

28-годишният испанец имаше физически проблеми и допусна нетипичните за него 7 двойни грешки. Бившият №1 в света и носител на 14 титли от "Големия шлем" направи 3 аса и бе пробит 5 пъти в мача, докато съперникът му пласира 15 аса и загуби 7 пъти подаането си. Рафа допусна 53 непредизвикани грешки - с 3 повече от съперника си. Американецът записа 64 уинъра срещу 43 на испанеца, но въпреки това испанецът успя да пречупи своя противник и в следващата фаза ще играе с Дуди Села (Израел), който елиминира със 7:6 (2), 5:7, 7:5, 6:3 поставения под номер 28 чех Лукаш Росол.

Двамата тенисисти си размениха по един убедително спечелен сет, а в третия Надал направи двойна грешка, сервирайки при 5:4, което позволи на Смичек да стигне до тайбрек. В него американецът игра много силно и категорично го спечели, давайки на Рафа само 2 точки. В четвъртия сет Надал осъществи пробив и не допусна той да бъде върнат, а в 11-ия гейм на петата част испанският левичар проби, след което при четвъртия си мачбол успя да изтръгне победата.

Междувременно, лесна победа във втория кръг постигна олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания). Шотландецът, който е евентуален съперник на Григор Димитров на 1/8-финалите, даде само 6 гейма на австралиеца Маринко Матошевич - 6:1, 6:3, 6:2.

Изцяло австралийският дуел между Танаси Кокинакис и Сам Грот пък бе спечелен от Грот с 3:6, 6:3, 7:5, 3:6, 6:1. В следващата фаза Грот отново ще срещне свой сънародник - Бърнард Томич, който надви с 6:7 (5), 6:4, 7:6 (6), 7:6 (5) №22 в схемата Филип Колшрайбер (Германия).