Юве отново съкруши Верона и дръпна сериозно пред Рома (видео)

Шампионът на Италия Ювентус разгроми Верона с 4:0 в среща от 19-ия кръг на Серия "А". Само преди няколко дни играчите на Масимилиано Алегри вкараха 6 гола на същия съперник в турнира за Купата на Италия, а с днешния успех увеличиха на 5 точки преднината си пред Рома в класирането, след като "вълците" стигнаха само до равенство при визитата си на Палермо снощи.

Първия гол вкара Пол Погба още в 3-ата минута след пас на Алваро Мората, а малко по-късно Карлос Тевес удвои. Роберто Перейра и отново Тевес довършиха гостите с попадения след почивката.

Атаката на Ювентус поведоха Тевес и Алваро Мората, който получи един от редките си шансове да е титуляр. От състава отсъстваше Артуро Видал и това отвори място за Роберто Перейра, който действаше зад двамата нападатели.

За гостите от Верона се завърна ветеранът Лука Тони, който не игра при разгрома през седмицата. Той си партнираше в предни позиции с Лазарос Христодулопулос.

Футболистите в синьо-жълто се надяваха с по-дефанзивна тактика да спрат първоначалния устрем на Юве, но това не се случи и още до 7-ата минута Рафаел трябваше на два пъти да вади топката от мрежата си. Само след 160 секунди игра далечен удар на Пол Погба изненада стража на Верона за 1:0, а малко по-късно французинът пропусна топката за Тевес след центриране на Мората и голмайсторът на Серия "А" отбеляза 12-ото си попадение за сезона.

Юве продължи да доминира и Рафаел трябваше да избива опасен изстрел на Андреа Пирло от фаул. Първата по-интересна ситуация пред вратата на Джанлуиджи Буфон създаде Тони, но неговото центриране не беше засечено по най-добрия начин от Панайотис Тахсидис. До края на полувремето Мартин Касерес и Погба пропиляха отлични възможности съвсем да убият интригата.

След почивката домакините намалиха оборотите, но въпреки това стигнаха до още два гола и закръглиха на 10 попаденията си във вратата на Верона, отбелязани само за три дни. В 66-ата минута включилият се напред Джорджо Киелини пусна хубав пас към Роберто Перейра и аржентинецът покачи на 3:0, а четвърт час преди края Тевес заби втория си гол в мача след пас на Клаудио Маркизио и точен удар от малък ъгъл.

Поражението остави Верона на 14-о място в класирането. Тимът на Андреа Мандорлини продължава да няма победа над Юве акто гост за първенство, а последният му успех в Торино датира от сезон 1962/63 за Купата на Италия.