Рома с второ поредно реми, Ювентус с шанс да се откъсне на 5 точки (видео)

Второ поредно реми в Серия А записа претендентът за титлата Рома. След 2:2 в дербито на Рим срещу Лацио, този път "вълците" стигнаха едва до 1:1 при гостуването на Палермо в мача от 19-ия кръг. Така при успех в неделя у дома над Верона шампионът и лидер Ювентус ще увеличи аванса си пред Рома на цели пет точки.

Палермо излезе без Ивайло Чочев, който беше оставен на резервната скамейка и така и не влезе в игра до края.

Домакините поведоха още във втората минута след груба грешка на отбраната на Рома. Защитник на "вълците" подари топката на Франко Васкес, който изведе аржентинския нападател Пауло Дибала сам пред вратаря и за 21-годишният голмайстор не оставаше нищо друго освен да простреля Морган де Санктис.

През втората част отборът на Рома упражни натиск, който се материализира в 54-ата минута. Матиа Дестро успя да насочи топката в мрежата отблизо след подаване с глава на Кевин Строотман. Домакините имаха претенции за засада, но реферът не ги уважи. Само пет минути по-късно Дибала отново можеше да се разпише, след като нахлу на скорост в наказателното поле, но ударът му беше отразен от Де Санктис. Аржентинецът хвърли доста усилия в мача и получи контузия, което наложи принудителната му смяна.

В края на мача треньорът на Рома Руди Гарсия пусна в игра капитана Франческо Тоти в опит да стигне до победно попадение. В 86-ата Миралем Пянич получи възможност да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но изпълнението му не беше на висота.  В крайна сметка Палермо успя да спаси точката и така спази традицията през този сезон да не губи мач, след като е повел в резултата.