100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Резервите на Ювентус разкъсаха Верона с 6:1 (видео)

Ювентус разгроми с 6:1 Верона в 1/8-финален мач от турнира за Купата на Италия пред 40 000 зрители на своя стадион в Торино и продължава напред, където ще срещне състава на Парма на 28 януари.

Домакините играха без голяма част от титулярите си, но и играчите, които рядко получават шанс за игра, не оставиха никакви надежди на гостите от града на Жулиета. Треньорът на "Старата госпожа" Масимилиано Алегри даде почивка на асовете Андреа Пирло, Карлос Тевес и Касарес, които дори не бяха включени в групата за мача, въпреки че нямат контузии. Титулярният страж Джанлуиджи Буфон пък изгледа двубоя от скаймейката.

Домакините упражниха мощен натиск още от началото и стигнаха до ранен гол чрез нацианла Себастиан Джовинко в 5-ата минута. Дребничкият нападател се разписа от пряк свободен удар. В 21-ата минута Роберто Перейра удвои след страхотна индивидуална акция. Само минута преди това вратарят на Верона Рафаел спаси тима си от попадение след мощен удар на Алваро Мората. В края на първото полувреме Джовинко оформи своя дубъл, след като се разписа отблизо. Стефан Лихтщайнер проби в наказателното поле и намери своя съотборник пред вратата. За Джовинко не остана нищо друго освен да забие топката в мрежата.

Началото на втората част също започна вихрено за Ювентус. "Старата госпожа" стигна до четвърто попадение чрез Пол Погба в 53-ата минута. Верона все пак стигна до гол на честта в 57-ата минута, когато Нене се разписа след изпълнение на ъглов удар. Поривът в играта на гостите обаче беше бързо потушен. В 63-ата минута Джовинко беше спрян непозволено в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която беше материализирана от Алваро Мората.

В 79-ата минута името си сред голмайсторите записа и резервата Кингсли Коман. Младият французин получи топката в средата на терена, нахлу по левия фланг, след което напредна към наказателното поле и със страхотен удар от границата на пеналта отново опъна мрежата зад Рафаел, с което оформи и крайният резултат.

Поглед върху статистиката показва пълното превъзходство на Юве в този мач - 56% притежание на топката, 22 срещу срещу два удара в очертанията на вратата.

ЮВЕНТУС - ВЕРОНА 6-1

1:0 - Джовинко (5)
2:0 - Перейра (21)
3:0 - Джовинко (45)
4:0 - Погба (53)
4:1 - Нене (57)
5:1 - Мората (64-дузпа)
6:1 - Коман (79)